Hakkında

Bu site, “Görsel Şiir” başlığı altında toplayabileceğimiz ne var ise, ne oldu ise, okura elektronik formatta önerebileceğimiz yayınlardan oluşmaktadır. 2004 yılından bu yana, Türkiye’de Görsel Şiir konusunun gündemde kalmasını, tartışılmasını sağlayan poetikhars.com muhiti, kendi imkanlarınca “küçük baş yayıncılık” (small press) adı verdiği bir yayın türü ile okura ulaşmayı hedeflemektedir.

Burada yayınlanması planlanan kitaplar (ya da iş defterleri) öncelikle hars muhitinin kitaplarıdır. Bunlar issuu.com üzerinden okur ile buluşacaktır. Eğer okurdan talep gelirse, bu kitaplar basılı (matbu) olarak da okura belli bir ücret karşılığında gönderilebilir.

Site, Serkan Işın tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Aylardan Ocak, havalardan Soğuk ve Sis’lerden çok diyebileceğimiz bir ortamda. Eğer bize yardım etmek isterseniz, öncelikle siteyi arkadaşlarınıza tavsiye edebilirsiniz, twitter’da bizi izleyebilir ve en güzeli, kendi görsel şiir kitaplarınızı yapıp bize gönderebilirsiniz.

Özetle;

Görsel şiir yayıncılığı elbette bildiğimiz (nasıl diyelim konvansiyonel?) anlamda yayıncılıktan biraz daha farklı bir şey. Okurun hazır, kitabın kalıp olmadığı bir yapıdan bahsediyoruz. Yeni okurun, yeni mecra aradığını düşünerek Şiir yayınlamak istiyoruz..

Reklamlar